PVA in Actie

Top 10 van wat we hebben bereikt in 2025

  1. ‪Na het succes van de algemene ledenvergadering in maart 2025 plannen we opnieuw een bijeenkomst in die periode. We hebben Khadija Arib, voorzitter van de Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS), bereid gevonden de ledenbijeenkomst te bezoeken.
  2. Afgelopen zomer was de Buitenveldertbaan buiten gebruik en dat hebben de mensen onder de aanvliegroute van de Oostbaan geweten. Naast veel reacties van leden en bezoekers van de website hebben we opnieuw gezocht naar manieren om onderhoudsoverlast tegen te gaan en de minister van Infrastructuur en Waterstaat (IenW) aangesproken op eerdere beloftes om er iets tegen te doen is.
  3. Doordat de Oostbaan zo prominent in beeld kwam, hopen we nu ook eindelijk erkenning te krijgen voor het onrecht dat de bewoners die eronder wonen geen eigen vertegenwoordiger hebben in de MRS.
  4. PVA heeft zich op meerdere manieren ingezet tegen het onrecht dat de luchtvaartsector met steun van minister van IenW ons aandoet. Onder meer door partij te zijn in de juridische zaak tegen de staat.
  5. PVA heeft wederom een financiële bijdrage overgemaakt ter ondersteuning van het doorlopende juridische proces van de RBV. Dat is voor alle bewoners rondom Schiphol van belang. Het ministerie van I&W worstelt nog steeds met alles wat de rechter heeft geoordeeld om te realiseren. 
  6. Daarnaast ondersteunen we een bewoner in haar verzoek om compensatie van de overlast als gevolg van het ‘plotselinge’ onderhoud van de Zwanenburgbaan in de zomer van 2024. Dat is al weer een tijd geleden, maar zijn we dat niet vergeten. Compensatie lost de overlast niet op. Het betekent wel een duidelijk erkenning.
  7. Het Parool heeft op 23 juli een artikel van vier pagina’s gepubliceerd over de zomersluiting van de Buitenveldertbaan, waarvoor ook PVA is geinterviewd. Onze standpunten komen daar goed in naar voren, ondersteund met een mooie foto.

  8. De relatie met de gemeente Amsterdam verbetert zich nog steeds. Er vindt nu regelmatig overleg plaats om de strategie af te stemmen. Niet klagen maar helpen loont. Nu maar hopen dat het beleid na de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026 gehandhaafd blijft. Of nog verder wordt aangescherpt natuurlijk.
  9. PVA loopt voorop in de werkgroep Brede welvaart van de MRS als het gaat om het aantonen dat Schiphol echt kleiner kan zonder dat onze economie instort. Minder vluchten is de enige manier om de overlast daadwerkelijk te verminderen. En dat kan echt, zo blijkt uit onderzoek. Publicatie van dat onderzoek verwachten we begin 2026.
  10. We krijgen gezondheid binnen de term Leefomgeving steeds beter op de agenda. Naar verwachting wordt daar in mei 2026 de Gezondheidsraad bij ingeschakeld.

Wat hebben we bereikt in 2024